Galeria:
pon - sob: 10:00 - 21:00; nie: 10:00 - 20:00
Cinema City:
pon - nie: 9:30 - do 15 min. od rozpoczęcia ostatniego seansu
CM ENEL-MED:
pon - pt: 7:00 - 21:00; sob: 7:00 - 15:00
Super-Pharm:
pon - sob: 9:00 - 22:00; nie: 10:00 - 20:00
Carrefour:
pon - sob: 09:00 - 22:00; nie: 10:00 - 21:00
ZDROFIT:
pon - pt: 6:00 - 23:00; sob - nie: 7:00-22:00

Aleja Fontann

ZJAWISKOWA ALEJA FONTANN

Spektakularna, zjawiskowa, świetlista, światowa. Taka miała być według projektu i taka jest
w rzeczywistości Aleja Fontann, tworząca główny pasaż Promenady. Już teraz nazywa się ją koroną galerii. W iście królewski sposób zdobi centralną arterię Promenady, dopełniając eleganckiego klimatu znajdujących się tu sklepów i butików. Podwójnej wysokości 6-metrowe witryny, tzw. double shopfronts, wzorowane są na koncepcji Grand Magasin luksusowych dzielnic Paryża lub Londynu.

Aleja Fontann to pasaż pełen światła, dzięki przeszklonemu sufitowi i balustradom. Majestatyczna fontanna o średnicy 5 metrów tworzy relaksujący mikroklimat, skłaniający do zatrzymania się, podziwiania, przysłuchiwania się spektaklowi wody, muzyki, światła i obrazów. Fontanna daje wrażenie, jakby chciała sięgnąć nieba. Jej konstrukcję można oglądać z dwóch poziomów galerii. Aleja Fontann, skąpana w naturalnym świetle, zachęca do niespiesznego spaceru po marmurowych posadzkach, odwiedzin markowych sklepów, nabrania oddechu
w kameralnych strefach wypoczynku. Wszystkie ławeczki posiadają wbudowane moduły USB
i gniazdka elektryczne, a w całym obiekcie dostępna jest strefa bezpłatnego Internetu Wi-Fi.

Idą nowe marki zakupowe

Przy Alei Fontann goście galerii znajdą w jednym miejscu najpopularniejsze brandy. Wkrótce otworzą się tu znane i lubiane marki: Massimo Dutti, Sinsay, Mohito, Tommy Hilfiger (powrót po 2-letniej nieobecności), Calvin Klein, Guess, Slow Concept Store, New Balance, E-obuwie oraz w nowych odsłonach i lokalach: Max Mara, Marella, Elisabetha Franchi, Zara, Sephora, X-kom, Vistula, Timberland, Sizeer. Wysokie, pełne światła witryny przenoszą klientów w klimat pierwszych europejskich galerii handlowych.

To wszystko sprawia, że Promenada po modernizacji dołączyła do grupy najbardziej prestiżowych centrów handlowych w Europie. Jest obecnie miejscem, gdzie warto spędzać czas nie tylko na zakupach. Przyjemnością jest już sam spacer po pasażach. Tu po prostu warto spędzać czas. Współczesny flâneur już znalazł w niej swoją przestrzeń.

Lista zniżek tutaj